چگونه هکر شویم

9فوریه - توسط behinesaz - 0 - در طراحی وب سایت مبانی شبکه مقالات اموزشی

برای هکر شدن باید یادبگیرید که چگونه برنامه نویسی کنید، البته برنامه نویسی از مهارت های اصلی(پایه) هک کردن است.هکرها مشکلات را حل می‌کنند و سازنده عمل می‌کنند.. برای پذيرفته شدن به عنوان يک هکر، شما بايد به نحوی رفتار کنيد مانند آنکه خودتان اين نوع نگرش را داريد و برای اینکه اینگونه رفتار کنید شما باید واقعاً به آن اعتقاد داشته باشيد .اگر شما فکر می‌کنيد که نگرش اجتماعی هکرها فقط راهی برای پذيرفته شدن در اين فرهنگ آزادی و کمک داوطلبانه‌ی دوجانبه است، شما اصل موضوع را فراموش خواهيد کرد. تبديل شدن به فردی که به اين موضوعات اعتقاد دارد، برای کمک به يادگيری و با انگيزه نگاه‌داشتن شما مهم است. مانند همه‌ی هنرهای سازنده، بهترين راه برای استاد شدن پيروی کردن از خط فکری استاد است. نه فقط به صورت فکری بلکه همچنين به صورت حسی.

پس اگر شما می‌خواهيد يک هکر بشويد، جملات زير را تکرار کنيد تا به آنها اعتقاد پيدا کنيد.
جهان مملو از مسائل جذاب است که در انتظار حل شدن به سر می‌برند.هيچ مسئله‌ای نبايد دو بار حل شود.کسالت و بیگاری مضر هستند.آزادی خوب است.نگرش جايگزينی برای مهارت نيست.

مهارت‌های بنيادی هکرها:

چگونه برنامه نوشتن را ياد بگيريد.لبته اين يک مهارت پايه‌ای برای هکرهاست. اگر شما هيچ کدام از زبانهای برنامه‌نويسی را بلد نيستيد، من به عنوان شروع پايتون را به شما پيشنهاد می‌کنم. پايتون به عنوان اولين زبان برنامه‌نويسی برای یادگيری خوب است .پايتون با ظرافت طراحی شده و به خوبی مستند سازی شده است و نسبتاً ابتدایی است.پايتون خيلی قدرتمند و انعطاف پذير بوده و برای پروژه‌های بزرگ مناسب است. من يک ارزيابی از پايتون را با جزئيات کامل نوشته‌ام. منابع آموزشی خوبی در سايت پايتون در دسترس هستند.جاوا از پايتون مشکل‌تر است ولی کدهای سريعتری توليد می‌کند. فکر می‌کنم به عنوان زبان دوم برنامه‌نويسی خیلی خوب باشد.اگر شما به‌طور جدی به برنامه‌نويسی بپردازيد، مجبوريد که زبان C که زبان هسته‌ی يونيکس است را ياد بگيريد. زبان ++C خيلی شبيه C است. اگر شما يکی از آنها را بدانيد، ياد گيری ديگری چندان مشکل نخواهد بود. با وجود اين هيچ کدام از آنها به‌عنوان اولين زبان برنامه‌نويسی برای يادگيری خوب نيستند.زبان C بسيار کارآمد است و در استفاده از منابع سيستم بسيار صرفه‌جويی می‌کند. متاسفانه زبان C کارآیی خودش را با نياز به کدنويسی سطح پايين برای مديريت منابع سيستم (مانند حافظه) بدست می‌آورد. همه‌ی کدهای سطح پايين پيچيده و مستعد باگ هستند و وقت زيادی را در مرحله‌ی اشکال زدايی به خود اختصاص می‌دهند.زبانهای برنامه‌نويسی ديگری که اهميت ويژه‌ای برای هکرها دارندشامل Perl و LISP می‌شوند. Perl به دلیل کاربردی بودن ارزش يادگيری دارد. به دليل ديگری ارزش يادگيری دارد. LISP به روشن‌فکری عميقی نياز دارد که پس از یادگیری آن را به دست خواهید آورد.اين تجربه شما را برنامه نويس بهتری خواهد کرد.اين زبانها علاوه بر اينکه مهم‌ترين زبانهای برنامه‌نويسی در دنيای هک هستند، نمايانگر خط مشی‌های متفاوت در برنامه‌نويسی نيز می‌باشند و هرکدام معلومات باارزشی به شما می‌دهند. شما می‌توانيد امکانات يک زبان برنامه‌نويسی -قسمتی از دانش مورد نياز برای برنامه‌نويسی- را از کتابها ياد بگيريد. اما طرز فکری که اينگونه اطلاعات را به مهارت‌های کاربردی تبديل می‌کند، تنها به وسيله‌ی تمرين و کارآموزی بدست می‌آيد و اين يعنی ۱)خواندن کد و ۲)نوشتن کد.

یکی از يونيکس های منبع‌باز را بدست بياوريد و ياد بگيريد که چگونه آن را بکار ببريد.مهم‌ترين قدمی که هر مبتدی در جهت بدست آوردن مهارت های هک می‌تواند بردارد،Linuxوwinرا روی کامپیوتر نصب کنید و شروع به یادگیری کنید.تهيه‌ی يک نسخه از Linux يا BSD Unix، نصب کردن آن بر روی کامپيوتر خود و به کار بردن آن است.من فرض می‌کنم که شما صاحب يک کامپيوتر شخصی هستيد يا به يک کامپيوتر شخصی دسترسی داريد.درست است که سيستم‌عامل‌های ديگری نيز به جز يونيکس وجود دارند اما آنها در قالب دودويی منتشر می‌شوند و شما نمی‌توانيد سورس کد آنها را بخوانيد يا تغيير دهيد. سعی برای يادگيری هک بر روی سيستم‌های دارای ويندوز، MacOS و يا هر سيستم منبع بسته‌ی ديگر مانند تلاش برای یادگیری رقص در لباش شوالیه است . در این قسمت میتوانید از اموزش های لینوکس که در این وب سایت وجود دارد استفاده کنید.

یاد بگيريد که چگونه از وب استفاده کنيد و HTML بنويسيد آنها به کارکرد کارخانه‌ها، ادارات و دانشگاه‌ها کمک می‌کنند بدون آنکه تاثير قابل رويتی بر زندگی ديگران بگذارند. در اين ميان وب يک استثنای بزرگ است. سرگرمی بزرگ هکرها که حتی سياستمداران اعتراف می‌کنند که در حال تغيير دادن دنياست. به اين دليل (و دلايل زياد ديگر) لازم است بدانيد که با وب چگونه کار ‌کنید.اين بدان معنا نيست که فقط استفاده از يک مرورگر را ياد بگيريد. (هر کسی می‌تواند اين کار را انجام دهد) شما بايد HTML (زبان نشانه گذاری وب) را یاد بگیرید. اگر شما برنامه‌نويسی بلد نيستيد، نوشتن HTML به شما تعدادی عادت ذهنی می‌دهد که اين عادات به يادگيری شما درآينده کمک خواهد کرد. پس يک صفحه‌ی خانگی درست کنيد و سعی کنيد که از XHTML که زبان دقيق‌تری نسبت به HTML سنتی است، بيشتر استفاده کنيد. شروع به یاد گیری TCP/IPکنید.
فداکار باشید: برای اینکه بتوانید پله های ترقی را طی کنید باید واقعآً از خود گذشتگی نشان دهید. یادگیری هک و اصول امنیتی زمانبر، طاقت فرسا و نیازمند زمانبندی و منابع دقیق است. شما باید حداقل چند روز از هفته را به  یادگیری، مطالعه و تمرین اختصاص دهید. وجود فاصله زمانی باعث کند شدن یادگیری و اتلاف وقت شما میشود و شما را دلسرد می کند. همینطور گاهی مجبور خواهید بود که مطالبی را چند بار مطالعه کنید و از مفاهیم آن آگاه شوید و هرچقر که سطح علمی شما بالا تر میرود با مطالب پیچیده تر روبرو خواهید شد و هیچ وقت آموزش به اتمام نخواهد رسید.

زبان انگلیسی را بیاموزیدبا توجه به اینکه ترجمه‌های کتاب‌های تخصصی که به زبان انگليسی نوشته شده‌اند زمانی که تمام کلمات آنها ترجمه می‌شوند، اغلب خوب نيستند.

مهمترین چیز علاقه به طی کردن یک راه بسیار طولانی است.برای یاد گرفتن هر یک از موارد فوق بهترین راه استفاده از کتاب و همچنین استفاده از تجربیات دیگران میباشد امروزه میتوان در بازار کتاب های متنوعی را پیدا کرد و با مطالعه ی آنها به سطح قابل قبولی از اطلاعات رسید.گفته میشود کسانی میتوانند در این راه موفق شوند که کل وقت انها(full time) آنها صرف کار با کامپیوتر میشوداما نظر من متفاوت است و اگر کسی علاقمند به این کار باشد میتواند با تلاش بیشتر به هدفش برسد.

کنجکاو باشید: کنجکاوی موتور محرکه تمام کسانی بوده که توانسته اند لقب هکر را یدک بکشند. همیشه پرتکل های جدید، تکنولوژی های نوین و ابزار های امن تر تولید خواهند شد و کنجکاوی و حس مبارزه طلبی تنها نیروییست که شما را به زورآزمایی با مشکلات جدید فرا میخواند و شما را بروز نگه میدارد.

خلاق باشید: برای انجام هر کاری مشکلی وجود خواهد داشت و این خلاقیت است که به شما اجازه میدهد که شما راه حلی که دیگر در یک هفته به آن رسیده اند را در یک روز به دست آورید، از کار خود راضی باشد و از آن لذت برید. جایی که منطق بی پاسخ میماند خلاقیت تنها فرشته نجات است.

ذهن خود را درگیر کار کنید. استفاده از دفترچه(بحث ۴) به صورت روزانه را فراموش نکنید. در صورتی که در حال حل مساله ای هستید در حین انجام کارهای روزانه به آن فکر کنید. حتی در حین فکر کردن به آن به خواب بروید. متعجب خواهید شد که چند بار با جواب مسئله از خواب بر خواهید خواست.

اطلاعات خوب را منتشر کنید.کار خوب دیگری که میتوانید بکنید جمع آوری و دستچین مطالب جالب و مفید در برگه های وب و یا پرونده هایی مانند سوالات متداول و منتشر کردن آن است.با این کار مورد احترام هکرها قرار میگیرید

تعادل خود را از دست ندهید. در طول یادگیری هک ممکن است تحت فشار شدید ذهنی و جسمی قرار گیرید، پس حداقل یک ساعت ورزش در روز را فراموش نکنید. هر روز بدون پخش کننده موسیقی و موبایل در پارک های ساکت یا کوه(طبیعت) پیاده روی کنید. این کار تمرکز شما را افزایش میدهد و یادگیری را ساده می کند.

به پایداری شالوده ی کار کمک کنید یکی از کار های دیگری که شما را در زمره احترام هکر ها قرار میدهد:فرهنگ هکر (و مهندسی اینترنت بعنوان شاخه ای از آن) با داوطلبان به پیش می رود. بسیاری از کارهای کوچک ولی ضروری وجود دارند که باید انجام شوند. مدیریت لیست های پستی و گروههای خبری، مرتب کردن آرشیو نرم افزارهای بزرگ، گسترش RFCها و سایر استانداردهای فنی.مردمی که این کارها را انجام می دهند مورد احترام فراوان هستند. چرا که همه می دانند این نوع مسئولیت چقدر زمانبر است در حالیکه جذابیت زیادی مانند بازی کردن با کد هم ندارد. انجام آنها نشاندهنده ی ایثارگریست.