رتبه بندی وبسایت در سئو

8مارس - توسط behinesaz - 0 - در سئو مقالات اموزشی

اگر شما نیز با کسب و کار اینترنتی آشنایی داشته باشید تابحال درباره رتبه بندی سایت و وب سایت ها در موتورهای جست و جو شنیده اید. بهینه سازی موتور های جست و جو و یا سئو باعث می شود فعالیت ما در فضای اینترنت پر رنگ تر شود و افراد بیشتری از وب سایت و در نتیجه فعالیت شما آگاه شوند. این مساله باعث رونق بخشیدن به کسب و کار شما خواهد بود . در واقع این اقبال بزرگی است که سایت شما باز دید کننده زیادی داشته باشد.

اما چرا رتبه گرفتن سایت شما مهم است . پاسخ آن واضح است اکثر بازدید کنندگان وب سایت شما از طریق موتور جست و جو وارد آن می شوند . واکثر آن ها تنها از صفحه های اول و دوم باز دید می کنند. بنابراین اگر سایت شما در این صفحات قرار بگیرد سایت شما مورد بازدید قرارگرفته و شانس زیادی برای دیده شدن دارید.برای این کار به خاطر داشته باشید برای هر صفحه از وب سایت خود کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید.

شما در ابتدا رتبه وب سایت خود را در اینترنت بهبود می بخشید و سپس حجم ترافیک بازدیدکنندگان وب سایت خود را به سمت کسب و کار خودتان هدایت می کنید . در این وادی باید مراقب باشید که دچار سردرگمی و هرج و مرج و بی نظمی در وب سایت خود نشود و از هدف خود برای جلب نظر تبازدید کنندگان به کالای و کار خود منحرف نگردید.

چه چیز باید افزایش رتبه شما میشود . چه موردی بازدید کنندگان شما را افزایش میدهد. راه های بسیاری وجود دارد و نمی توان میزان تاثیر هر یک از آن ها را بررسی کرد .نمیتوان به هر روش برای طراحی وب سایت امتیاز خاصی در نظر گرفت. در واقع گوگل از الگو ها و الگوریتم هایی استفاده می کند که به کمک نرم افزار های تصمیم گیرنده و هوش مصنوعی بر روی رتبه گرفتن وب سایت شما فعالیت خواهند کرد.برای مثال:

  •  لینک های ورودی نقش بسزایی در رتبه گرفتن وب سایت شما دارند . باید مراقب باشید بعضی از لینک ها تاثیر مخرب هم دارند باید به رتبه آن ها بسیار دقت کنید. شما می توانید به وب سایت رقبای خود رفته و لینک های قرار گرفته بر روی سایت آن را بررسی کنید می توانید آدرس لینک های آن را بر روی سایت خود قرار دهید.
  • شبکه های اجتماعی بر روی بهتر دیده شدن وب سایت شما تاثیر فوق العاده ای دارند فراموش نکنید که در شبکه های اجتماعی مردم صفحات مورد علاقه را پیدا می کنند و آن ها را بین هم به اشتراک می گذارند. نقشه سایت بسازید .
  • برای اطلاع از نقشه سایت و چگونگی ساخت آن می توانید به آموزش های دیگر ما در باره نقشه سایت مراجعه کنید.
  • محتوای سایت خود را با توجه به هدف خود بازنویسی کنید.
  • از کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت خود استفاده کنید.

رتبه‌بندی چه لزومی دارد؟
در حال حاضر فضای اینترنت بسیار بزرگ شده است و بیش از ۵۰ میلیارد صفحه وب در آن وجود دارد و مطمئنا بدون وجود موتورهای جستجو ، پیدا کردن اطلاعات و منابع در بین این تعداد سایت ها مانند جستجوی یک سوزن در انبار کاه است.

موتورهای جستجو برای سر و سامان دادن به همه هرج و مرج های موجود در سطح وب به وجود آمده اند. با استفاده از آنها می توان به سایت ها و صفحات مرتبط تر و با جستجوی هدفمندتری به مقاصد خود رسید. اما غالبا شاخص ها و معیارهای موتورهای جستجو در حال تغییر هستند زیرا روزانه وب سایت های جدید اضافه شده و صفحات وب جدید طراحی می شود و هزاران فایل در حال آپلود به این فضا است، از این رو اینترنت یک نهاد پویا محسوب می شود و موتورهای جستجو نیز باید خود را بر اساس این شاخص ها بروزرسانی کنند.

در اینجاست که رباتهای جستجوگر وارد عمل می شوند و به صورت خودکار در بین صفحات وب برای دسترسی به اطلاعاتی مانند لینک ها ، تصاویر ، فیلم ها و فایل های دیگر به گشت و گذار می پردازند. پس خزنده ها یا از طریق لینک هایی که در وب سایت ها منتشر می شوند و یا از طریق اضافه کردن URL صفحات و معرفی آنها به موتورهای جستجو وارد عمل می شوند و شروع به نمایه سازی صفحات وب می کنند و اطلاعات مختلفی را بررسی می نمایند.

هنگامی هم که کاربر در موتور جستجو کلمه یا عبارتی را وارد می کند ، موتور جستجو بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده توسط خزنده‌های خود تجزیه و تحلیل کرده و مرتبط ترین صفحات وب را به کاربر نمایش می دهد.

بنابر این برای اینکه بهترین نتایج را بتوان در صفحات اول موتور جستجو قرار داد ، احتیاج به یک ابزار و سیستم رتبه بندی برای سایت ها و صفحات وب است که این ابزار همان SEO است.

روش ها و تکنیک های سئو در واقع راهی برای رسیدن به موفقیت و کسب رتبه عالی در بین موتورهای جستجو و رسیدن به صفحات اول موتور جستجو است. در واقع هر چه رتبه سایت در موتورهای جستجو بالاتر باشد ، CTR نیز بالاتر خواهد بود.

SEO یک وسیله مهم برای بهینه سازی و بهبود وضعیت سایت در بین دیگر رقبا است و به طور کلی یک مرجع یادگیری از چگونگی کار موتورهای جستجو به شمار می‌رود که با کسب اطلاعات بیشتر و رعایت نکات می توان تاکتیک های خوبی را پیاده کرده و از روش های بی فایده دوری نمود.