تکنیک های اساسی سئو

9مارس - توسط behinesaz - 0 - در سئو مقالات اموزشی

یکی از مهمترین دغدغه های دارندگان وب سایت این است که در جست و جوی گوگل در صفحه اول نتایج جست و جو قرار بگیرند. در واقع شما می توانید جایگاه خود را در صفحه اول جست و جوی گوگل بدست آورده و حفظ کنید اگر ار از تکنیک هایی که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم به درستی بهره ببرید.

 • عنوان مناسبی برای صفحات خود انتخاب کنید: به خاطر داشته باسید که عنوانتان باید کوتاه و قابل فهم و تداعی کننده مطالب داخل سایتتان برای کاربر باشد. یکی از تکنیک های مناسب قرار دادن به اندازه کلمات کلیدی در داخل عنوان می باشد .بیش از اندازه از کلمات کلیدی در عنوان استفاده نکنید زیرا ممکن است گوگل آن را به عنوان اسپم شناسایی کند.
 • مدت اعتبار دامنه خود را افزایش دهید: به خاطر داشته باشید که مدت اعتبار تان برای دامین خود باید بالاتر از پنج سال باشد این موضوع به گوگل نشان می دهد که شما برای قراردادن مطالب مفید در طول بازه زمانی مشخص برنامه ریزی مناسبی داشته اید. پس علاوه بر سابقه سایتتان برای گوگل تاریخ انقضای دامنه شما نیز مهم است.
 • از سایت هایی که رتبه آن ها از شما بهتر است لینک بگیرید: این گام موثری در افزایش رتبه سایت شما خواهد بود .شما با لینک های بازگشتی و میزبانی از سرویس های رایگان و قراردادن نظرات ارزشمند میتوانید به رتبه بهتری دست پیدا کنید.
 • افزایش اشتراک در شبکه های اجتماعی: مردم در شبکه های اجتماعی موضوعات مورد عاقه خود را دنبال کرده و آن را بین یکدیگر به اشتراک می گذارند پس اگر میخواهید ترافیک این سایت ها را به وب سایت خود سوق دهید از این ترفند استفاده کنید. تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو را می توانید با مطالعه مقاله اموزشی در همین سایت مطالعه کنید.
 • لینک های داخل متن: اگر شما می خواهید لینکی در داخل متن خود قرار دهید تا به مطلب تکمیل کننده مقاله دست پیدا کنید بهتر است عنون لینک دارای کلمات کلیدی باشد. تا مردم با رغبت بر روی آن کلیک کرده و شما هم از این طریق در گوگل امتیاز بگیرید.
 • بهینه سازی تصاویر در داخل سایت: در این موضوع مقاله ای در داخل سایت منتشر شده است که می توانید آن را بررسی کنید. هر چه سرعت لود شدن تصویر شما بیشتر باشد برای کاربر جذاب تر است.
 • استفاده از برچسب  emphasis و strong: اگر می خواهید متنی را پر رنگ تر تایپ کنید تا مورد توجه بیشتری برای کاربران باشد بهتر است به جای استفاده از bold  از برچسب strong استفاده کنید. برچسب emphasis را به عنوان تاکید کلمه به کار ببرید.
 • جذب لینک معتبر: به خاطر داشته باشید لینک هایی که جذب کنید از سایت هایی باشند که رتبه آنها از شما بهتر باشد تا موجب سقوط رتبه شما نشود.
 • ایجاد نقشه وب سایت : شما عزیزان می توانید برای مطالعه بیشتر در این زمینه و تاثیر آن در بهبود رتبه شما به مقاله آموزشی سایت مپ چیست در همین وب سایت مراجعه کنید.
 • به حداکثر رساندن سرعت بارگزاری صفحه: تصور کنید سایت شما مفید باشد ولی همواره کاربر شما در باز کردن صفحات با تاخیر روبه رو شود .پس از مدتی کاربر خسته شده و سایت شما را رها خواهد کرد.برای این منظور شما باید با کم کردن حجم  صفحات و فشرده سازی css و java script واستفاده از اسپرایت تصاویر که یک فایل تکی است که چند تصویر را در یک تصویر ترکیب می کند حذف مطالب نامربوط و بهینه سازی متن خود سرعت باز شدن صفحه را افزایش دهید.
 • سایت خود را زیبا طراحی کنید: سایت خود را برای کاربران جذاب تر کنید هر چه طراحی سایت شما جذاب تر باشد و رنگ مناسب تر و افکت بیشتری داشته باشد ترافیک بازدید کنندگان را برای مدت زمان بیشتری در سایت شما قرار خواهد داد و سایت شما رتبه بهتری خواهد گرفت.