تفاوت وبلاگ و وب سایت در چیست؟

13آوریل - توسط behinesaz - 0 - در طراحی وب سایت مقالات اموزشی

مهم ترین تفاوت که وبلاگ را از وب سایت متمایز می سازد شکل آنها است. در وبلاگ ها مطالب پشت سر هم می آیند . معمولا مطالب چند پاراگرافی هستند و اگر مطالب زیاد بود ادامه آن را در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد. و همچنین در وبلاگ ها می توانید از نظرات کاربران خود استفاده کنید از دیگر تفاوت میان وبلاگ و وب سایت میتوان به نرم افزار و شخصیت و جامعه اشاره کرد. در واقع شما برای ایجاد یک وب سایت نیاز به نرم افزار و برنامه نویسی و بهره مندی از دانش طراحی وب سایت دارید در صورتی که برای ایجاد یک وبلاگ هیچ نیازی به نرم افزار خاص احساس نمی شود. شما کافی است در سایت های ارائه دهنده وبلاگ ثبت نام کرده و وبلاگ خود را داشته باشید.

معمولا وبلاگ ها فضای مجازی است که به طور رایگان در اختیار کاربر قرار داده می شود در وبلاگ ها کاربران با توجه به قالب تعریف شده یک وبلاگ برای خود می سازند و در آن به اشاعه باور های سیاسی و مذهبی و … با توجه به نویسنده خود می پردازند.

وبلاگ ها معمولا فعال تر و به روز از وب سایت ها هستند بر خلاف وب سایت ها که برای به روز رسانی آن ها باید تغییراتی در کد های Html ایجاد کرد و به همین دلیل بهتر است با این کد ها آشنایی داشت اما در وبلاگ ها بدون نیاز به دانستن این کدها مدام وبلاگ ها را به روز خواهیم کرد.

وبلاگ مجموعه ای از پست هاست که بر طبق تاریخ دسته بندی شده اند در صورتی که وب مجموعه ای از صفحات است.  در واقع واحد هریک از آنها با هم متفاوت است واحد وبلاگ پست و واحد وب صفحه می باشد.

در وب سایت می توانیم مطالب جدید را در هر قسمت از سایت با نظر مدیریت سایت وارد و اضافه کنیم در حالی که در وبلاگ موضوع جدید در ابتدا قرار میگیرد و مطالب قدیمی تر در انتها و در صفحات بعدی بر حسب تاریخ قرار می گیرند.

با اینکه جستجو در سایت معمولا انجام نمیشود و معمولا وجود ندارد و شما نمیتوانید مطلب مورد نظر خود را از سایت استخراج کنید ولی به لطف قابلیت تاریخ در وبلاگ ها مطالب قدیم وارد آرشیو می شوند و شما می توانید مطالب مورد نظر از آرشیو موجود در وبلاگ جستجو کنید.

نوع گویش در وبلاگ ها نیز متفاوت است به عبارتی دیگر معمولا در وبلاگ ها افراد غیر رسمی و بی تکلف و خودمانی صحبت می کنند و حتی از آن گاهی برای آلبوم عکس استفاده می شود

موضوع بهینه سازی برای یک وبلاگ بی معنی است زیرا وبلاگ خود وسیله ای برای بهینه سازی سایت های دیگر است . اگر به دنبال کسب و کار هستید برای معرفی شغل از وب سایت استفاده کنید.