تفاوت سایت و پورتال چیست؟

13آوریل - توسط behinesaz - 0 - در طراحی وب سایت مقالات اموزشی

پرتال دروازه ورود به سایر بانک های اطلاعاتی و سایت ها می باشد و مطالب در آن پراکندگی دارند و به طور منسجم نیستند در واقع پرتال نقش راهنما را داشته و ما را به سایت ها و پرتال های دیگر برای اطلاعات مورد نظر کاربر راهنمایی می کند. در واقع پورتال به اصطلاح همان صفحات زرد اینترنتی است که متکی بر اطلاعات عمومی کاربر است و به عنوان سیستم کاربر محور تعریف می شود

پرتال ها با توجه به جنبه تبلیغاتی و همین اطلاعات پراکنده که راهنمای ما برای صفحات دیگر هستند طراحی متفاوتی با طراحی وب سایت ها دارند و چون سایت های تبلیغاتی معمولا باید در صفحات اول گوگل باشند شیوه بهینه سازی و سئو آن ها نیز متفاوت است.

اما اگر به وب سایت ها توجه کرده باشید اطلاعات جامعی را در سایت مشاهده خواهید کرد که همگی در نهایت به یک هدف منتهی می شوند . اطلاعات کاملی از یک هدف را مشاهده خواهید کرد که در همان صفحه قرار دارند و شما را به سایت ها و وب سایت های دیگر راهنمایی نخواهند کذد و صرفا به معرفی کسب و کار خود می پردازند.

با توجه به توضیحات بالا طراحی و بهینه سازی وب سایت و پرتال با یکدیگر کاملا متفاوت است و باید از شیوه های متفاوت برای هریک استفاده کرد.